NFT dostihové koně v prodeji ve Francii

Francouzský provozovatel dostihových sázek Pari Mutuel Urbain (PMU) nabídne v rámci nové internetové hry nezaměnitelné tokeny (NFT) spojené se skutečnými závodními koňmi.

Zkratka NFT označuje transparentní doklad o vlastnictví nějaké digitální položky a umožňuje tak jasné a rychlé určení majitele. Nejčastěji se jedná o obrázek, video, skladbu, herní předmět nebo i tweet. V podstatě se dá „tokenizovat“, tedy vytvořit digitální důkaz o vlastnictví jakékoliv věci.

Nezaměnitelné tokeny se vztahují vždy jen ke konkrétní unikátní položce a nesou informaci o vlastníkovi. Podobají se tak například zápisu v katastru nemovitostí nebo patentu na jedinečný vynález.

V samotném závodění budou používána data a statistiky ze závodní dráhy ke stanovení závodních podmínek. Každý dostihový kůň má jedinečná specifika založená na jeho skutečném dvojčeti. Podle výrobce budou bez ohledu na vrozené schopnosti koně vaše strategická rozhodnutí nakonec určovat váš úspěch v dostihu.

Ale nyní již k PMU. U něho si hráči budou moci koupit digitální modely koní, jejichž výkon ve virtuálních soutěžích je propojen s výkonem v reálném světě. U závodů budou používána data a statistiky ze skutečných závodních drah. A každý dostihový kůň má jedinečná specifika založená na jeho skutečném dvojčeti. Podle výrobce budou bez ohledu na vrozené schopnosti koně zásadní strategická rozhodnutí hráče, která budou určovat jeho úspěch v dostihu.

Spuštění nové platformy s názvem Stables se došlo jen před několika málo týdny.