Otevřením nizozemského on-line trhu utrpěl nelegál

Otevření nizozemského on-line trhu pomohlo zvýšit podíl hráčů, kteří hrají u legálních provozovatelů. Aniž by se zvýšil celkový počet hráčů. To vyplývá z On-line Gambling Barometer, každoročního průzkumu společnosti Ipsos, který si nechává zpracovat Nizozemská asociace on-line hazardních her (NOGA).

Od října 2021, kdy se otevřel nizozemský on-line trh, hrálo 78 % nizozemců pouze u provozovatelů s platnou nizozemskou licencí. Počet Nizozemců, kteří hráli on-line hry v posledních dvanácti měsících, zůstal ve srovnání s minulým rokem stejný, na úrovni 11 % dospělé populace. To znamená, že Nizozemci, kteří dříve stejně hráli on-line hry, tak nyní z velké části činí u legálních provozovatelů, v bezpečném a odpovědném prostředí, kde je ochrana hráčů klíčová. Návštěvnost stránek s nelegálními hazardními hrami se naopak dramaticky snížila.

Barometr také odhalil, že 5 % nizozemské populace patří do rizikové skupiny, u nichž by mohlo propuknout problémové hraní. U mladých dospělých je to dokonce 8 %. „Právě tuto skupinu musíme co nejvíce chránit před riziky, která jsou s hazardními hrami spojena“, uvádí Peter-Paul de Goeij, ředitel NOGA. To je možné pouze v případě, pokud hrají u legálních provozovatelů. Přestože je reklama často vnímána negativně, tak na druhé straně pomáhá dosáhnout tohoto cíle. A budeme tomu i nadále, pakliže do budoucna budou moci inzerovat pouze legální provozovatelé.

Asi není překvapením, že většina hráčů považuje hraní na nelegální stránce za riskantní, avšak 70 % z nich neví, jak odlišit legálního provozovatele od toho nelegálního.