Regulátoři podporují prohlášení GREF o nelegálním hazardu

Řada evropských regulátorů, včetně nizozemského Kansspelautoriteit (KSA), francouzského Autorité Nationale des Jeux (ANJ), maďarského SZTFH a švédského Spelinspektionen – podpořila společné prohlášení Gaming regulators european forum (GREF) o nelegálním hazardu.

GREF

GREF sdružuje 36 evropských regulátorů a někteří z nich se zavázali k větší spolupráci v boji proti nelegálním hazardu a k dosažení efektivní implementace národních předpisů pro bezpečnější herní prostředí.

Prohlášení zdůrazňuje, že nelegální hazard ohrožuje ochranu spotřebitelů a rozvoj legálního trhu s hazardními hrami. Spotřebitelé, kteří navštěvují stránky s nelegálním hazardem, jsou zranitelní a vystaveni mnoha rizikům bez jakékoliv ochrany. Nelegální stránky ohrožují rozvoj legálního trhu, protože nesplňují ani ty nejmenší standardy, které se očekávají od legálních provozovatelů.

GREF vyzývá k zvýšené spolupráci mezi regulátory, která by se projevovala pravidelnými setkáními, výměnou informací, odborných znalostí, osvědčených postupů a společně koordinovanými akcemi proti nelegálním stránkám. „Tato společná akce by měla umožnit lépe identifikovat a minimalizovat nelegální hazardní aktivity a zároveň uznat, že každý regulační orgán může svobodně definovat, co se rovná nelegálnímu hazardu, a používat nástroje pro vymáhání, které poskytuje jeho vlastní národní regulační rámec“, stojí v prohlášení.

Cílem společné spolupráce by mělo být také zvýšení povědomí spotřebitelů o rizicích, kterými jsou hráči vystaveni na nejrůznějších online platformách nebo sociálních sítích. Proto se regulátoři chystají otevřít se zástupci všech platforem dialog, který by kromě posílení ochrany spotřebitelů měl přispět i ke spravedlivějšímu trhu s hazardními hrami v Evropě.