Švédský regulátor provede průzkum mezi hráči

Švédský úřad pro hazardní hry (SGA) byl tamní vládou požádán, aby provedl průzkum mezi hráči se zaměřením na sebevyloučení a nelegální hazard.

Regulátor uvedl, že byl požádán, aby se hráčů zeptal, proč se rozhodli vstoupit do národního systému sebevyloučení Spelpaus.se nebo co je vedlo k hraní u provozovatelů, kteří nemají ve Švédsku licenci.

Spelpaus.se je bezplatná služba od Spelinspektionen, ve které se prostřednictvím elektronické identifikace mohou lidé vyloučit z účasti na hazardních hrách. Jde o skromnější obdobu registru vyloučených hráčů, známého u nás. Zablokování se vztahuje na všechny hazardní hry, provozované provozovateli, kteří mají k dané činnosti ve Švédsku licenci.

Co se týče délky sebevyloučení nabízí Spelpaus několik možností. Na výběr je 1, 3, 6 měsíců nebo do odvolání, nejdéle však na 12 měsíců. Sebevyloučení na 1, 3 nebo 6 měsíců automaticky končí po uplynutí doby. Pakliže se někdo rozhodne pro poslední možnost do odvolání, tak tu lze ukončit nejdříve po 12 a musí učinit sám zapsaný. Jinak sebevyloučení bude pokračovat. 

I na základě zmíněného průzkumu mezi hráči SGA posoudí, zda by Spelpaus.se neměl doznat nějakých úprav. Například být trochu flexibilnějším nebo aby umožňoval tvárnější nastavení, pokud jde o délku vyloučení, nebo možnosti vyloučení pouze z určitých druhů hazardních her.

Kompletní zprávu o výsledcích průzkumu a možných opatřeních má regulátor do 31. října podat švédské vládě.