Žadatelé jsou šokováni požadavky

Žadatelé o licenci pro on-line hazardní hry v Nizozemsku jsou nepříjemně překvapeni, mírou detailu požadavků a kontroly tamního regulátora. Dokonce ostřílené matadory, se zkušenostmi z licenčního řízení ze Spojených států nebo ostat-ních zemí Evropské unie, zaskočily vzniklé komplikace, uvedl Frank Tolboom z advokátní kanceláře Kalff Katz a Franssen.

Kontroly zaměřené na hodnocení spolehlivosti a síťové diagramy, byly pro některé žadatele natolik přísné, že se rozhodli své žádosti o licenci stáhnout nebo je vůbec nepodali, uvedl Tolboom.

Důkladné „péči“ nejsou podrobeni pouze ředitelé a hlavní akcionáři, jak bývá zvykem. Ale mnoho dalších osob na různých postech v žádajících společnostech. V rámci žádosti se zkoumají i informace nejen o dceřiných společnostech, ale také o společnostech, ve kterých by klíčoví představitelé mohli mít 50 a více procent podílu.

Tolboom se domnívá, že nizozemská regulace on-line hazardních her patří mezi nejpřísnější v Evropě. Podle názoru jeho kolegy Justina Franssena to dokládají prozatím velmi nízká čísla udělených licencí. Těch doposud získalo pouze 11 společností ze 33 podaných žádostí.